Malo potom udaranje čekića poče da se smanjuje i konačno nestade reski zvuk udaranja čekica o nakovanj.E da krenemo – rekose kosači te počeše da spremaju i opasuju vodijere….Nasta zveket i klokotanje vode te konačno i to bi gotovo. u to iz portika istrca Zorka i zakuka – čekajte ljudi pobogu, da stavim ja vama da nešto čupnete prije no počnete kositi, pa nemožete gladni sekati toliku travuljinu….
E, ne Zorka bogomi, ja ni sinoć nisam večero – reče Jagoš – te sede u hlad kruške…Evo sada ću ja da vam turim supicu od kumperića da vi zalozite prije no počnete kositi – reče i uze motikicu te otrča dolje podno kuće u njivicu s kumpijerima, navadi po kravljače te ode da sprema doručak…. Oguli Zorka kumperiće, te ih sitno iskriška, i turi u čađavi, sa strane poprilično ulubljeni kotlić da se kuvaju, a ona se hitro uspe uza stube, na polumračni tavan, gde je iza roga bila zađenuta oštra kustura, načinjena od stare istrošene kose, te je uze i priđe jednoj od tri faše čađave slanine, dokopa njen donji deo – te oštra kustura sevnu i odseče skoro polovinu faše. Moja priča. S10 Hitro se skide s tavana i iskaiša slaninu na uža parčad te ih, sa sve čađom, kljuknu u kotlič da sa kuvaju... Nedugo zatim iznese vunenu tkanu dekicu na mnogim mestima izgriženu i pojedenu od mnogobrojnih moljaca, i raširi je po travi ispod zukve ljutače… Ode te ponovo iz kuce dovese gomilu starih aluminijumskih kašika i tanjira i jednu poveliku kutlaču.koja je na jednom kraju bila napukla jos od prošle godine kada je Miro sa njom, umesto čekića zakucavao čivije po zidu, a da bi zakačio kožu od vuka, koga je bio ustrijelio kada mu je zimus napao i poklao ovce, dolje pored potoka.